Відкриття спільного проєкту “Заочна академічна природнича школа”
Концепція нової української школи успішно реалізується в початковій школі та 5-6 класах базової школи. Дуже швидко школярі цих класів будуть стояти перед вибором профілю у профільній школі — одному із рівнів освіти (ч. 2 ст. 10 Закону “Про освіту” від 05.06.2017 № 2145-VIII), яка відповідає третьому рівню Національної рамки кваліфікацій. Це дуже важливий вибір в житті кожного школяра, тому він повинен бути самоусвідомленим, відповідати інтересам самого школяра та потребам суспільства. Необхідною умовою створення освітнього простору, що сприяє самовизначенню учня в основний школіі, є організація допрофільної підготовки – системи педагогічної, психолого-педагогічної, інформаційної та організаційної діяльності, що сприяє самовизначенню учнів щодо обраних ними профілюючих напрямків майбутнього навчання і сфери подальшої професійної діяльності.
Одним з можливих інструментів реалізації індивідуальної освітньої допрофідьної траєкторії школяра є проєкт «Заочна академічна природнича школа», який починає реалізуватися в співпраці Тернопільського комунального методичного центру науково-освітніх інновацій та моніторингу та Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка. Передумовою створення цієї школи були нормативні документи , які стимулюють розвиток природничої освітньої галузі. Кабінет міністрів затвердив План заходів щодо популяризації природничих наук та математики до 2025 року. Ухвалене рішення сприятиме розвитку природничо-математичної освіти як фундаментальної основи для становлення держави, залученню молодих людей у професію та викладанню природничих і математичних дисциплін. Саме цей документ передбачає створення та функціонуванню навчально-наукових лабораторій на базі закладів вищої освіти та наукових установ для виконання на їх базі школярами науково-дослідних проєктів під керівництвом вчених у рамках розвитку освіти наукового спрямування, реалізацію проєкту «Заочна академічна школа» з поглибленим вивченням природних наук.
Саме тому, 26 жовтня відбулась організаційна зустріч науковців ТНПУ ім. Гнатюка , працівників ТКМЦНОІМ та вчителів біології, географії, курсу “Пізнаємо природу” мета якої – обговорення концепції проєкту, створення робочої групи, обговорення етапів реалізаці реалізації проєкту. На зустрічі виступили:
Литвинюк Г.І., директор ТКМЦНОІМ;
Дробик Н.М., перший проректор, доктор біологічних наук, професорка ТНПУ ім. Володимира Гнатюка;
Пида С.В., кандидат біологічних наук,доктор сільськогосподарських наук, професорка , завідувач кафедри ботаніки та зоології;
Барановський В.С. кандидат хімічних наук, доцент, завідувач кафедри хімії та методики її навчання;
Козловська Л.П., консультант ТКМЦНОІМ;
Тарас Н.І., консультант ТКМЦНОІМ.
Було визначено концепцію, робочу групу проєкту, запропоновано спосіб реєстрації школярів, орієнтовану тематику перших занять.Пропонуємо реєстраційну форму для школярів
Немає коментарів:
Дописати коментар