Аналіз роботи інтегрованої методичної платформи вчителів біології та
основ здоров’я у II семестрі 2019-2020 навчального року (методист Козловська Л.П.)
Звіт про роботу інтегрованої методичної платформи вчителів біології та основ здоров’я
за I семестр
2017-2018 н.р.
Річний план роботи (2017-2018н.р.) (Дем"янчук І.М.)
Звіт про діяльність методичного об'єднання вчителів
біології за II семестр 2016-2017 н.р. (Дем"янчук І.М.)
2. Методичні рекомендації щодо викладання біології та природознавства у 2016 – 2017 навчальному році.
Про проведення
літньої біологічної школи
для обдарованої молоді
Інформуємо, що відповідно до листа Міністерства освіти і науки від 17.06.2016 №2/2-14-1124-16 «Про проведення літньої біологічної школи для обдарованої молоді», з метою професійної орієнтації школярів, пошуку талановитих юних біологів з 14 серпня по 21 серпня 2016 року Навчально-науковий центр «Інститут біології» Київського національного університету імені Тараса Шевченка (м. Київ, проспект Глушкова, 2) проводить VI літню Всеукраїнську біологічну школу для обдарованих учнів «Від теорії до практики один крок».
До участі запрошуються учні 8-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів, яким цікава біологія. Програма школи включає інтенсивні практичні курси з різних біологічних напрямів, лекції провідних спеціалістів із сучасних питань біології. До викладання у школі залучені висококваліфіковані спеціалісти, які мають багаторічний досвід роботи з обдарованою молоддю в рамках проведення Всеукраїнських біологічних олімпіад і турнірів.
Для участі в школі слід заповнити реєстраційну форму на сайті ННЦ «Інститут біології» (http://biology.univ.kiev.ua/biologichna-shkola/2016-rik-ogoloshuetsya-nabir-html). Реєстрація триває до 01 липня 2016 року.
Наказ Міністерства освіти і науки України
від 08. 02. 2016 p. № 94
від 08. 02. 2016 p. № 94
Орієнтовні вимоги
до проведення Державної підсумкової атестації учнів (вихованців) у системі загальної середньої освіти у 2015/2016 навчальному році
до проведення Державної підсумкової атестації учнів (вихованців) у системі загальної середньої освіти у 2015/2016 навчальному році
Загальні положення
Державна підсумкова атестація (ДПА) в 2015/2016 році проводиться відповідно до Положення про державну підсумкову атестацію учнів (вихованців) у системі загальної середньої освіти, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 30 грудня 2014 року (далі МОН України), зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 14 лютого 2015 року за № 157/26602, та наказів МОН України від 16.09.2015 "Про проведення державної підсумкової атестації учнів (вихованців) у системі загальної середньої освіти y 2015/2016 навчальному році", від 08.10.2015 "Про внесення змін до наказу Міністерства освіти і науки України від 16 вересня 2015 року № 940".
Державна підсумкова атестація випускників загальноосвітніх навчальних закладів ІІ ступеня проводиться у письмовій формі з навчальних предметів, згідно переліку затвердженому наказом МОН України від 16.09.2015 № 940 "Про проведення державної підсумкової атестації учнів (вихованців) у системі загальної середньої освіти у 2015/2016 навчальному році".
Завдання для проведення атестації укладають учителі відповідного фаху, погоджує педагогічна рада та затверджує керівник навчального закладу.
Завдання для проведення атестації мають відповідати державним вимогам до рівня загальноосвітньої підготовки учнів, визначеним навчальними програмами, затвердженими МОН України.
Біологія
Атестаційна робота з біології укладається вчителем із завдань, що відповідають змісту і державним вимогам до рівня загальноосвітньої підготовки учнів з таких розділів програми з біології для 7 - 9 класів: «Людина», «Біологічні основи поведінки людини» - 70 % завдань; «Рослини», «Гриби та лишайники», «Бактерії», «Тварини», «Організми i середовища існування» - 3O % завдань.
Елементи змісту атестаційної роботи: роль біології в практичній діяльності людини; методи вивчення живих об’єктів (спостереження, опис, вимірювання, експеримент); ознаки організмів; особливості рослин, грибів, бактерій, тварин, їх значення у природі та використання у практичній діяльності людини; взаємодія різних видів в природі, правила поведінки в природі; будова рослинних і тваринних клітин; особливості організму людини, його будови та процесів життєдіяльності (тканини, органи і системи органів, процеси життєдіяльності, внутрішнє середовище, імунітет, нейрогуморальна регуляція процесів життєдіяльності, профілактика захворювань, правила здорового способу життя, надання першої допомоги).
До атестаційної роботи включаються завдання різних рівнів складності: завдання на відтворення знань, які передбачають уміння розпізнавати типові біологічні об’єкти, процеси, явища; давати визначення основних біологічних понять; користуватися біологічними термінами і поняттями тощо;
· завдання на застосування знань, які передбачають використання уміння описувати, характеризувати, порівнювати біологічні об’єкти, явища, процеси;
· описувати і пояснювати результати експерименту, дані таблиць, графіків;
· встановлювати причинно-наслідкові зв’язки, узагальнювати, робити висновки;
· використовувати знання у практичній діяльності.
Атестаційна робота має включати 75 % завдань на відтворення і 25 % завдань на застосування знань.
До атестаційної роботи включаються завдання різних типів: тестові завдання закритої форми (з однією правильною відповіддю, з кількома правильними відповідями, на встановлення відповідності); обов’язково включаються завдання відкритої форми (з короткою та розгорнутою відповіддю).
Пропонуємо, насамперед у класах з поглибленим вивченням біології, включати завдання, які передбачають здійснення аналізу діаграм, графіків, таблиць та завдання, в яких учням пропонується прочитати текст і використовуючи його зміст виконати завдання.
Приклад завдання з однією правильною відповіддю:
Діяльність дощових червив в екосистемах призводить до:
· А пошкодження коренів рослин;
· Б пригнічення розвитку ґрунтових організмів;
· В підвищенню родючості ґрунту;
· Г зменшенню кількості кисню в ґрунті.
Приклади завдань з кількома правильними відповідями:
Укажіть ознаки, які характеризують підшлункову залозу:
· 1) виробляє гормон інсулін;
· 2) виробляє підшлунковий сік;
· 3) виробляє гормон тироксин;
· 4) виробляє шлунковий сік;
· 5) залоза змішаної секреції;
· 6) травна залоза.
Впишіть у текст пропущенні терміни із переліку, що зазначений нижче. Запишіть у текст цифри обраних відповідей.
Кров переносить від травної системи до клітини тіла . Від легень до тканин і органів кров транспортує ____. Кров переносить також _____ - речовини, які виділяються залозами внутрішньої секреції і забезпечують регуляцію діяльності організму.
Методичні рекомендації щодо викладання біології у 7 класі
Методичні рекомендації щодо викладання біології в 6 класі
Методичні рекомендації щодо викладання природознавства у 5 класі
Немає коментарів:
Дописати коментар