субота, 22 жовтня 2022 р.

 

Засідання інтерактивної школи сучасного вчителя хімії

20.10.2022р відбулося засідання ІШСВ на тему «Педагогічний коучинг як технологія професійного розвитку вчителя».

Консультант ТКМЦНОІМ Тарас Н.І. обґрунтувала вибір теми засідання, відмітивши, що професійний розвиток вчителя – безперервний процес . Вчитель, що уміє керувати власним розвитком, може спрямувати свої творчі сили на пошук нових шляхів навчання і виховання учнів.

Педагоги мали можливість прослухати виступ коуча, представника міжнародної організації ООН в Тернополі Романчук А.В. Її доповідь  на тему «Коучинг як ефективний інструмент для досягнення цілей та розвитку особистості» допомогла зрозуміти слухачам, що коуч – не той, хто навчає, а той, хто допомагає навчатися, розкривати потенціал людини для максимального підвищення ефективності.                                                                                                          

 Дуже цінними для вчителів виявилися практичні поради колег Романчук Л.Д.(ТГ №30) та Вакуленко В.О. (ТСШ №29) щодо використання методів педагогічного коучингу в навчальному процесі та застосування практичних прийомів коучингу. Вчителі проаналізували та порівняли особливості проведення традиційного та коуч-уроку, побачили, як технології коучингу можна адаптувати до різних етапів комбінованого уроку. Ця інформація дозволила застосувати деякі прийоми одразу ж на занятті, що стало цікавою практикою для вчителів.

У своєму виступі  Романишин Т.В. (ТСШ №29)  узагальнила  інформацію про особливості коучингу та його використання в роботі педагога. Для того, щоб запустити процеси самопізнання і саморозвитку, необхідно навчати дітей концентруватися на можливостях, а не на помилках, вірити у себе та свій успіх. Вчитель, покликання якого – допомагати розвиватися іншим, повинен постійно дбати про свій професійний розвиток.


Матеріали семінару

Немає коментарів:

Дописати коментар