понеділок, 12 листопада 2018 р.


Воркшоп «День моля» (неофіційне свято хіміків)в Центрі науки Тернополя

Мажорні звуки та наукові замальовки відеоролика  TheScienceofLove (QueenParody) не залишили байдужими ні учнів, ані вчителів.Теплі посмішки, позитивні настрої, осяйні погляди присутніх були очікуваними, адже вперше в Центрі науки Тернополя відбувся  воркшоп(колективний навчальний захід, учасники якого отримують нові знання та навички в процесі динамічної групової роботи)«День моля» за участі вчителів хімії міста, викладачів природничих дисциплін гімназії «Гармонія» і Галицького коледжу ім. В.Чорновола.
Насамперед, Спільніченко О.І. розповіла про традиції проведення свята у світі та свій досвід святкування Дня моля в гімназії «Гармонія». Розповідь супроводжували  мультимедійні презентації, відеофрагменти  з попередніх свят, адже за сім років роботи накопичилось чималоцікавого.
Гімназисти та студенти відтворили минулорічну інсценізацію «Сватання по-хімічному», яку супроводжували видовищними експериментами. Сценарій та постановка – Слабіцької Н.П. Експерименти з соком червоноголової капусти вдались на славу. Цей природний  індикатор змінював колір, наче веселка після дощу. Текстові замальовки та успішне проведення експерименту забезпечила Павленко Л.Л. 
Число Авогадро (6,02 х 1023)хіміки Північної Америки прочитали як дату – 10 місяць 23 число, і час – 6 годин 02 хвилини, та з 1991 року щорічно 23 жовтня святкують Деньмоля.  “Mole" (англ.) – кріт.Тому символом «Дня моля» є хімік-кріт.Цікаві тематичні газети і малюнки гімназистів присвячені потішному кротику. Свято в гімназії цьогорічмало тему – Моль художник, а тому і кротик виступав у ролі художника.Присутні на воркшопі вчителі ознайомились з новими роботами гімназистів.
А потім, власне, і розпочалась колективна робота вчителів хімії. Активно працювали у групах і давали оригінальні відповіді та веселі поради на жартівливі «хімічні» питання. Потім віршували про День моля, зіграли сценку про хіміків. Не забули й заспівати коломийки:
Ми про кількість речовин
Пісеньку складали.
І про Моль ми не забули,
Бо ж його вивчали.
Творчій атмосфері сприяло середовище проведення воркшопу – оглядова зала Центру науки, необхідне обладнання, затишне приміщення лекційної зали, а також доброзичливі волонтери цього громадського об'єднання.
Результатом спільної праці вчителів хімії міста стала домовленість про розширення масштабів і організації свята наступного року та створенні для цього нетворку (мережі контактів).
На завершення роботи присутніх пригостили молечаєм та моле- тістечками.))
23.10.2018 
Голова ЦК природничих дисциплін
Галицького коледжу
 імені В’ячеслава Чорновола
Спільніченко Ольга Іванівна





Немає коментарів:

Дописати коментар