середа, 25 вересня 2019 р.

150 РОКІВ ПЕРІОДИЧНОЇ СИСТЕМИ ЕЛЕМЕНТІВ Д.І.МЕНДЕЛЕЄВА

Mendeleev
Цього року відмічається 150-та річниця відкриття видатним вченим Дмитром Івановичем Менделеєвим Періодичного закону хімічних елементів. ООН та ЮНЕСКО проголосили 2019 рік Міжнародним Роком Періодичної Системи Елементів Менделеєва (IYPS - 2019) .
Періодична класифікація елементів була запропонована в 1869 році Дмитром Івановичем Менделеєвим, видатним вченим - хіміком. Він винайшов, що розставляючи відомі елементи в порядку збільшення відносної атомної маси, їх хімічні та інші властивості регулярно повторюються. Він розробив зручну та компактну таблицю яка, до того ж, дозволяла передбачувати властивості ще невідомих елементів. У 1871 році він розробив більш адекватну версію таблиці, де залишив пропуски, сподіваючись, що вони будуть свого часу заповнені елементами, ще невідомими і передбачив з надзвичайною точністю властивості таких елементів, які було незабаром відкриті: це галлій, скандій і германій.
Він також передбачив четвертий відсутній елемент з відносною атомною масою близько 100. Цевиявився технецій - найлегший елемент, який не має стійких ізотопів. Передбачення Менделеєва були підтверджені бельгійським хіміком-аналітиком Жаном Севре Стасом, який виконав найбільш точні на той час вимірювання відносних атомних мас деяких елементів.
За це відкриття Менделеєв, разом із Лотаром Майєром, отримав медаль Деві – нагороду Лондонського Королівського Товариства.

Немає коментарів:

Опублікувати коментар