четвер, 24 травня 2018 р.


Щоб успішно здійснювати процес формування соціально адаптованої особистості, вчитель хімії не лише повинен володіти арсеналом знань, методик та методичних прийомів, а насамперед повинен бути практично обізнаним у питаннях хімічної технології, організації процесів хімічних виробництв тощо.
З метою розширення та удосконалення знань щодо певних технологічних процесів традицією стало для вчителів хімії м.Тернополя проведення екскурсій на цікаві хімічні виробництва, розташовані в нашому регіоні.
В цьому році хіміки відвідали Державне підприємство «Зарубинський спиртзавод» (с.Зарубинці Збаразького району Тернопільської області). Це третій в Україні завод, який виготовляє біоетанол із застосуванням новітніх технологій. Цей продукт отримують у процесі переробки рослинної сировини для використання як біопалива або паливної добавки. Сьогодні біоетанол – це альтернативна енергетика і технології майбутнього, це шлях до енергонезалежності нашої держави.
Начальник виробничої лабораторії Косінська Марина Михайлівна ознайомила із сучасним обладнанням і хімічними технологіями, які використовуються на даному виробництві.  Під час екскурсії вчителі мали можливість прослідкувати за досить довгим технологічним процесом -  від етапу надходження сировини до виходу готової продукції.   
В цей день вчителі також мали нагоду відвідати музей-садибу             Івана Горбачевського, який знаходиться в цьому ж селі. В ньому представлені документи і предмети, що ілюструють життєвий і науковий шлях цього відомого хіміка, патріота України. Одержану інформацію вчителі зможуть використати на уроках хімії для реалізації змістової лінії « Громадянська відповідальність», згідно концепції « Нова українська школа».
Для учителів екскурсії дають змогу вдосконалити ряд компетентностей: соціальну, комунікативну, інформаційну, компетентність самоосвіти та розвитку, а також продуктивної творчої діяльності, що є важливою умовою в подальшому формуванні на уроках хімії компетентностей учнів як інтегрованого результату навчання.
Немає коментарів:

Опублікувати коментар