пʼятниця, 1 січня 2021 р.

 

Створення здорової і міцної родини з високими моральними цінностями одна з актуальних проблем сьогодення. Ця проблема стосується  кожного українця і всього суспільства загалом. Сім’я є інтегральним показником розвитку, який відображає моральний стан суспільства і є могутнім фактором формування демографічного потенціалу. Від сім’ї залежить виховання наступних поколінь, що є передумовою розвитку та процвітання держави.

Саме тому з вересня 2021  в освітніх закладах Тернопільської міської територіальної громади впроваджується освітня  програма курсу “Основи сім’ї”. Дана програма створює основу для  формування навичок здорового способу життя школярів, збереження репродуктивного здоров’я, підготовки до сімейного життя, утвердження національних, історичних традицій української сім’ї. Необхідність програми «Основи сім’ї» зумовлюється змістом завдань, які покликана вирішувати школа, готуючи учнів до життя в суспільстві. Програма спрямовується на їхню соціалізацію, набуття морально-етичних і громадянських якостей. Цей курс передбачає створення передумов для усвідомленого сприймання і засвоєння учнями соціальних, морально-етичних і правових норм, національно-культурних, сімейних традицій українського народу, оволодіння навичками взаємодії, співжиття і співпраці в родині,народження та виховання дітей.

Програма «Основи сім’ї» може реалізуватися як курс за вибором, факультатив у закладах загальної середньої освіти, в гуртковій роботі, за рахунок класних годин, годин психолога. «Основи сім’ї» сприятиме продуктивності та якості виховної роботи, яку проводять класні керівники, психологи, соціальні педагоги, та стане корисним для саморозвитку батьків.

Програма «Основи сім’ї» 


Немає коментарів:

Опублікувати коментар