неділю, 31 березня 2019 р.

              


      20 березня 2019 року на базі Тернопільського технічного ліцею Тернопільської міської ради Тернопільської області відбулось засідання інтерактивної школи сучасного вчителя на тему «Впровадження та реалізація експерименту в освітньому процесі».
Епіграф  заходу: «Хімії ніяким чином навчитися неможливо,не бачачи самої практики, не беручись за хімічні операції»(М.В.Ломоносов).
         Перед учасниками семінару  виступила  методист з хімії Тернопільського комунального методичного центру науково-освітніх інновацій та моніторингу Тарас Н.І. з питання «Модернізація хімічного експерименту в закладах загальної середньої освіти».
 Під час  розгляду теоретичного питання «Впровадження та реалізація експерименту в освітньому процесі» (вчителі  Нірода Г.М., Більчук Л.П.) особлива увага була звернена на доцільність застосування  хімічного експерименту  в освітньому процесі сьогодення, так як це один із найважливіших шляхів забезпечення зв'язку теорії з практикою при вивченні хімії, перетворення знань у переконання. Виконуючи хімічний експеримент, учні переконуються, що теорії чи гіпотези не виникають випадково, а створюються на основі фактів.
Під час практичної частини семінару вчителям було запропоновано ряд експериментальних завдань, виконання яких  насамперед продемонструвало те, як можна перевірити свої знання і вміння покроково, здійснювати  експеримент навіть у домашніх умовах.
Розкрито можливості застосування віртуальної хімічної лабораторії у формуванні експериментально-методичних вмінь проведення шкільного хімічного експерименту.  
План роботи
Теоретична частина
1. Модернізація хімічного експерименту в загальноосвітніх навчальних закладах.           (Тарас Н.І., методист з хімії ТКМЦ НОІМ)
2. Впровадження та реалізація експерименту в освітньому процесі.
(Нірода Г.М.,директора школи, вчитель хімії вищої категорії,  
                         вчитель-методист ТЗОШ І – ІІІ ст. № 26 ім. Д.Заплітного
                                  Більчук Л.П.,заступник директора з НВР,
                     вчитель хімії вищої категорії,  вчитель-методист ТТЛ).
Практична частина
3. Виконання експериментальних дослідів.
4. Використання віртуальної лабораторії на уроках хімії .
(Нірода Г.М.,директора школи, вчитель хімії вищої категорії,
                             вчитель-методист ТЗОШ І – ІІІ ст. № 26 ім. Д.Заплітного
                                    Більчук Л.П.,заступник директора з НВР,
                         вчитель хімії вищої категорії,  вчитель-методист ТТЛ).









Немає коментарів:

Дописати коментар