четвер, 14 лютого 2019 р.
День народження Центру науки Тернополя

Центр науки Тернополя об’єднав сотні ініціативних тернополян. Адже його відкриття стало можливим завдяки підтримці мешканців міста в рамках Громадського бюджету. Рік тому відбулося офіційне відкриття Центру. Настав час підведення підсумків, оголошення  планів на наступний рік. Тому 27 січня  зібралась уся, немала, команда, а також люди, які підтримують Центр науки Тернополя  й допомагають йому розвиватися.  
Свято  потребує чудес, подарунків, веселощів. Чудовим подарунком для присутніх була презентація «прозорого» піаніно та квадровізора  для проективної голографії. А родзинкою свята став виступ дуету «хіМікс». Це був дійсно потужний мікс хімічних експериментів, у якому вдало поєднались наукові обґрунтування та видовищність. Підготували його викладачі Галицького коледжу ім.В.Чорновола Нападій Т.С. і Спільніченко О.І.
Виступ супроводжувала  відеопрзентація з інформацією про речовини, які використовували для демонстрацій та про явища, які спостерігали.
1.       Розповідь про індикатори (за допомогою пульверизатора з розчином лугу білі паперові квіти набували малинового забарвлення, а на ватмані проявлявся запланований напис, квіти і ватман були просочені фенолфталеїном).
2.       Якісні реакції для визначення йону  Fе 3+  : «чарівним пензликом», змоченим розчином  FеCl3 на двох аркушах паперу, просочених різними солями  малювали узор, але кольори малюнків були різні
3.       Хімія і кольори: знебарвлення водного розчину діамантового зеленого гідроген пероксидом і натрій гідроксидом; виявлення хлору в органічних  сполуках (проба Бейльштейна); кольорове полум’я  борної кислоти, змішаної з етанолом і концентрованою сульфатною кислотою.
4.       Реакція горіння: яскраві спалахи магнієвої стрічки; вулкан з амоній дихромату.
5.       Дим без вогню (концентрована хлоридна кислота і амоніак з аптечки).
6.       Сублімація йоду та сухого льоду.
2019 рік для Тернополя буде Роком науки, бо мешканці міста вдруге виявили довіру нашим проектам. Близько сто п’ятдесяти  заходів заплановано провести у «Центрі науки», або ж, з його ініціативи. Науковці працюють над створенням лабораторії інновацій, міні лабораторії з фізики, хімії та біології.
Вчитель хімії гімназії «Гармонія» Спільніченко О.І.
Немає коментарів:

Опублікувати коментар